1 Nisan İtibarıyla Sona Erdi!

1 Aralık’ta başlayan kış lastiği uygulaması 1 Nisan’da sona erdi. Vatandaşlar da bu tarihten itibaren yaz lastiklerine geçiş yapmaya başladı.

Oto lastik tamircisi Hasan Üçüncüoğlu, okulların ara tatili, bayram tatili ve hava sıcaklıklarının artmasıyla birlikte insanların aileleriyle memleketlerine gitmek istediğini ve bu nedenle yaz lastiği talebinin arttığını belirtti.

YAZIN KIŞ LASTİĞİ İLE SEYAHAT RİSKLİ

Üçüncüoğlu, kış lastiği ile sıcak havalarda seyahat etmenin fren mesafesini uzattığı için riskli olduğunu ve kazalara yol açabileceğini vurguladı. Bu nedenle vatandaşların 1 Nisan’dan itibaren yaz lastiklerine geçiş yapmalarını ve trafik kurallarına dikkat etmelerini tavsiye etti.

YOĞUNLUK DEVAM EDECEK

Üçüncüoğlu, bayram tatili nedeniyle yoğunluğun arttığını ve bu yoğunluğun bayram arifesine kadar devam edeceğini tahmin etti. Vatandaşlara randevu almaları ve sıralarını beklemeleri gerektiğini söyledi.

Üçüncüoğlu, vatandaşlara trafikte dikkatli olmalarını, hız limitlerine uymalarını ve hatalı sollamalardan kaçınmalarını tavsiye ederek, “Ölümcül kazalar ve maddi hasarlı kazalar meydana gelmesin” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir