Yapay Zekâ Destekli Siri’nin Ne Zaman iPhone’lara Geleceği Ortaya Çıktı: Biraz Beklememiz Gerekecek!

Apple, haziran ayı başında duyurduğu Apple Intelligence ile resmen yapay zekâ alanına giriş yapmıştı. iPhone, iPad ve Mac’te devrim yaratacak bu özellikler, Siri’yi de nihayet iyileştiriyordu. Siri, çok daha iyi gelişmiş hâle gelebilecek ve gerçekten bir “dijital asistan” olacaktı. Hatta ChatGPT desteği bile alacaktı.

Apple Intelligence özelliklerinin sonbaharda iOS 18 ve diğer güncel sürümler ile cihazlara gelmesi beklense de yeni Siri’nin ne zaman geleceği bilinmiyordu. Bloomberg’den Mark Gurman, bugünkü Power On bülteninde bu konuyla ilgili edindiği bilgileri paylaştı.

Yeni Siri, önümüzdeki yılın ilkbahar aylarında kullanıma sunulacak

Cihazınızdaki neredeyse her şeyi kontrol edebilecek yeni Siri, Gurman’ın kaynaklarına göre 2025 yılının ilkbahar aylarında çıkış yapacak. Ocakta geliştiriciler için betaya girecek asistanın, şimdiden üzerinde çalışılan iOS 18.4 ile geniş çapta Apple cihazlarına ulaşması bekleniyor.

Ancak Siri’deki tasarım değişikliği ve ChatGPT entegrasyonu daha erken çıkış yapabilir. İddiaya göre bu yılın sonlarına doğru bunların geldiğini göreceğiz. Ancak tüm yeni özelliklerin gelişi 2025’i bulacak.

Apple Intelligence ve Siri’nin tüm iPhone, iPad ve Mac’lere gelmeyeceğini belirtelim. Özellikler; iPhone’larda 15 Pro ve üstüne, iPad ve Mac’lerde ise M1 çipi ve üstüne sahip modellerden kullanılabilecek.

Yeni Siri’nin özelliklerine aşağıdan göz atabilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir